Namiot na wyprawę rowerową-czyli wszędzie dobrze, ale w namiocie najlepiej

Jaki wybrać namiot na wyprawę rowerową ? Pewnego dnia przychodzę do domu z pracy i zastaje niecodzienny widok. Namiot rozbity w pokoju z linkami odciągającymi przywiązanymi do telewizora!  Czyżby  małe przemeblowanie? łóżko pod śmietnik, a my przerzucamy się na namiot?

1229849_478684845561954_443013054_n

 

Okazało się, że Marcin szaleje i wprowadza małe przeróbki w budowie namiotu. Postanowiliśmy dorobić podłogę w przedsionku i obowiązkowo doszyć górną półeczkę, która jest wręcz niezbędnym mebelkiem w naszym nowym domku:)

Wybór namiotu to nie taka prosta sprawa, trzeba wziąć pod uwagę wiele szczegółów i wszystko przed wyjazdem dokładnie przemyśleć. Przecież to będzie nasz drugi dom w czasie wyprawy. Chociaż i tak wszystko później tak naprawdę wychodzi w praniu i po przetestowaniu namiotu w różnych warunkach atmosferycznych, upalnych i gorących temperaturach,  wyciągamy wnioski, które  z czasem wprowadzimy w życie przy zakupie następnego M2. No właśnie jaki namiot na wyprawę rowerową kupić?

Główne pytanie jakie nasuwa się na myśl to, czy stawiamy na komfort użytkowania, czy minimalizm i objętość po spakowaniu? Początkowo kupiliśmy mały, lekki namiocik z niewielkim przedsionkiem- idealny do turystyki rowerowej.  Lecz po pewnym czasie stwierdziliśmy, że to nie był dobry zakup…i ostatecznie postawiliśmy na większy, obowiązkowo z dużym przedsionkiem, oraz uszyty z mocniejszych bardziej wytrzymałych materiałów. Postawiliśmy także na tradycyjną podłogę z folii.  Zwiększyło to nieznacznie jego wagę, ale w czasie deszczu umożliwiać będzie przygotowywanie posiłków, schowanie sakw rowerowych i zachowanie jako takiej czystości w sypialni. Nie musimy się kisić razem z bagażem w jednym małym pomieszczeniu, a komfort wypoczynku po całym dniu pedałowania jest bardzo ważny.

KSZTAŁT

Na rynku dostępne są różne rodzaje namiotów jeśli chodzi o ich kształ np. iglo, tumelowe, hyvbrydowe, geodezyjne itp

W naszym przypadku postawiliśmy na nbajbardziej tradycyjny kształt namiotu, czyli iglo. Ważną rzeczą, wybierając się w gorące kraje, jest wybranie opcji samodzielnego rozłożenia sypialni ( moskitiery) bez konieczności rozkładnia tropika, który w tropikach działa jak sauna!

Fajnym rozwiazaniem są także dwa wejścia z przodu i z tyly namiotu.

 

1184791_478680028895769_1773862026_n

 

 

namiotnaszdom1

CZEŚĆ! Nazywamy się Daria i Marcin i oprócz łączącego nas małżeństwa mamy wspólną miłość do podróży. W 2013 roku postanowiliśmy zmienić nasze życie, więc wsiedliśmy na rowery i wspólnie zwiedzamy świat w naszej niekończącej się wyprawie, która trwa do dziś

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *